Odkurzacz karcher – jaki wybrać?

Odkurzanie stanowi jedną z najmniej lubianych czynności, które musimy wykonywać w domu. Istnieją jednak sposoby aby ułatwić sobie tą żmudną i nieprzyjemną prace. Najważniejszym z nich jest wybór odpowiedniego urządzenia, dzięki któremu pozbycie się kurzu z nawet najtrudniej dostępnych miejsc, stanie się szybkie i efektywne. Warto sięgnąć po sprawdzoną markę odkurzaczy karcher, której niezawodność potwierdzają konsumenci.

Odkurzacze pionowe

Są to urządzenia najczęściej bezprzewodowe, co zapewnia dużą swobodę ruchu i wydajne czyszczenie nawet najmniejszych zakamarków. Odkurzacze pionowe karcher posiadają wysoką moc ssącą, możliwą do regulacji, oraz wydajne akumulatory, dzięki którym możliwa jest ciągła praca urządzenia nawet do 50 minut. Na wyświetlaczu można sprawdzić stan naładowania akumulatora. Odkurzacze karcher posiadają wygodne przyciski do opróżniania zbiornika zanieczyszczeń oraz dodatkowe akcesoria do czyszczenia filtra.

Odkurzacze workowe

Tradycyjnie stosowane workowe odkurzacze karcher pozwalają na higienę użytkowania, gdyż zapełniony kurzem worek, wystarczy wyjąć z urządzenia, wyrzucić bez kontaktu z zanieczyszczeniami i wymienić na nowy. Brak kontaktu z potencjalnymi alergenami jest szczególnie ważny dla osób cierpiących na liczne alergie. 

Odkurzacze piorące

Dla osób poszukujących najbardziej wszechstronnych urządzeń stworzono piorące odkurzacze karcher. Przy ich pomocy skutecznie można wyczyścić wykładziny, dywany a nawet tapicerki w samochodzie. Metoda czyszczenia polega na spryskaniu wodą i środkiem czyszczącym zabrudzonej powierzchni, a następnie odessaniu nadmiaru wody.