Czy warto inwestować w skrobaczke karcher?

skrobaczka karche

Zima to dla wielu kierowców najgorsza pora roku. Głównie oczywiście chodzi o częste utrudnienia na drogach oraz fakt, że trzeba przeważnie nieco mniej naciskać na pedał gazu. Zima to jednak również inne niedogodności, taki jak konieczność zeskrobywania szronu i lodu z szyb.

Czy od szronienie szyb konieczna jest skrobaczka karcher?

Jeszcze parę lat temu podejście do kwestii od szraniania lub pozbywania się lodu była bardziej liberalnie traktowana przez przepisy. Oczywiście jest to kwestia bezpieczeństwa, ale policja raczej kierowców pouczała niż karana. Obecnie kurs się zaostrzył i jeśli chcemy uniknąć mandatu, musimy mieć szyby w stanie niebudzącym wątpliwości. Najczęściej do tego celu wykorzystujemy plastikowe skrobaczki. Novum na rynku skrobaczek są akumulatorowe skrobaczki Karcher – erpixkarcher24.pl do szyb samochodowych.

skrobaczka karcher

Czy warto inwestować w skrobaczki Karcher?

Skrobaczka Karcher akumulatorowa może wydawać się fanaberią. Jeśli idzie o kwestię zeskrobywania lodu z szyby, to przy relatywnie cienkiej warstwie, można od szronić szybę niemal tak samo szybko zwykłą skrobaczką co akumulatorową skrobaczką Karcher. Swoje zalety takie skrobaczki Karcher pokazują wtedy, kiedy grubość lodu jest znacząca. Szczególnie jest to istotne, kiedy auto jest duże, a skrobaczką musi operować kobieta. Ilość wymaganej siły do skutecznego usunięcia lodu jest znaczna i czasem przekracza możliwości kobiety lub osoby starszej. Słabsi mężczyźnie również nie zawsze muszą sobie z takim wyzwaniem poradzić, a w naprawdę trudnych sytuacjach, czyli na przykład po opadach marznącego deszczu, każdy ma problem. Akumulatorowa skrobaczka Karcher jest wówczas naprawdę bardzo pomocna.